AktualityStarší

Sběrači Zvířátka
17
10/2017

Starověká lukostřelba

U příležitosti Mezinárodního dne archeologie vypustíme opět šípy, tentokrát směrem do starověku, a opět s lektorkou bojové lukostřelby. A nejen to! Jako bonus můžete během víkendu 21. - 22.10.2017 (vždy od 10 do 18 hodin) vyslechnout zajímavé postřehy ředitele Podřipského muzea v Roudnici, PhDr. Martina Trefného, Ph.D. Ten zároveň představí nedávno nalezený poklad mincí přímo v Podřipském muzeu v Roudnici, takže návštěvu u nás můžete v sobotu spojit s výjimečnou možností zhlédnutí tohoto unikátního souboru. V neděli pak budete mít doktora Trefného jen pro sebe u nás v HistoryParku. Užijte si s námi podzimní víkend na Podřipsku!
Číst více
16
10/2017

Jak jsme místo mamutů lovili lumíky

Jelikož se během uplynulého víkendu nikomu nepodařilo vykopat takovou jámu, aby se do ní chytil mamut (čímž jsme si v praxi potvrdili neplatnost této teorie:) ), přeorientovali jsme se po vzoru Štorcha na lumíky. A měli jsme štěstí! Nakonec jsme slavnostně a s velkou parádou vypustili (poněkud ostýchavého) berana mezi ovce. Tak hodně štěstí, Pražáku!
Číst více
10
10/2017

Jáma na mamuta

Po žranici Vás čeká další víkend plný legrace pro děti a dospělé - tentokrát opět z pravěku. V sobotu a v neděli, 14. a 15.10.2017, vždy od 10 do 18 hodin. Tučný lumík = dobrý lumík! Aneb co Kopčem s Veverčákem před sto lety ještě netušili? Do čeho se ve starší době kamenné chytala drobná zvěř, když nebyl drát? Přijeďte si vyzkoušet vyrobit past z kůží a lýka a počíhat si na svého lumíka! Dále Vás čeká sezónní bourání paleolitického tábora, pokus o konzervaci kůží pro zimní sezonu a pro obzvlášť neposedné i kopání jámy na mamuta - abychom si ověřili její věrohodnost:) Ale pozor, z nástrojů budou k dispozici jen ty kamenné, kostěné či dřevěné!
Číst více
9
10/2017

Středověká žranice...jaká byla?

Konečně jsme omyli mastné prsty a můžeme uveřejnit několik záběrů z víkendové žranice. Středověkou atmosféru, umocněnou chladnějším počasím, kouřem z ohnišť či vůní zelí, dotvářely také zpěvy historizujícího uskupení Gorale Originale Pardubiciensis. V kotlících bublala slepice vařená v cibuli, na kamenech se připékaly placky a pro členy vyšších společenských vrstev byla připravena i pečeně:)
Číst více
2
10/2017

Středověká žranice

Už jen čtyři dny zbývají do naší víkendové "žranice"! A co Vás vlastně čeká? V sobotu od 14 a od 15:30 vystoupí historizující kapela Gorale Originale Pardubiciensis. Během celého víkendu (vždy od 10:00 do 18:00) budete mít možnost si vyzkoušet řezání a porcování masa a přípravu vybraných pokrmů. A kromě středověké šlichty naší a Vaší výroby budete moci okusit i poživatelné výrobky od našeho dvorního dodavatele - řeznického mistra Kohouta z Veltrus. Těšíme se na Vás!
Číst více
26
9/2017

Archeologická olympiáda v HistoryParku

Otevřeno pro Vás máme, jak již víte, od čtvrtka až do neděle. Ve čtvrtek se můžete těšit na inzerované divadlo. V pátek bude probíhat náš běžný program se všemi dovednosti. A v sobotu a v neděli Vás čeká archeologická olympiáda. Přijeďte si vyzkoušet, co obnáší archeologická práce, a změřte síly se skutečnými archeology! Těšíme se na Vás vždy od 10 do 18 hodin!
Číst více
25
9/2017

Pozvánka s překvapením

Pro všechny naše příznivce a potenciální návštěvníky máme při pondělku hned dvě dobré zprávy! Tou první je, že pro Vás máme otevřeno i ve dnech 28.9. a 29.9.2017, vždy od 10 do 18 hodin. Sváteční den si do pak můžete zpestřit nejen návštěvou u nás, ale navíc i zhlédnutím divadelního představení, které si pro Vás přichystala Ilegumova divadelní společnost. Těšíme se na shledanou!
Číst více
AktualityStarší

 

Zpět nahoru