AktualityStarší

Sběrači Zvířátka
16
8/2017

Dívka s přeslenem aneb tkaní, předení a pletení po starém způsobu

Příběh o tom, jak vzniká tkaná látka, znají díky pohádce o Krtečkovi snad všichni...ale chcete se o technikách výroby textilu v minulosti dozvědět víc a navíc si některé z nich vyzkoušet? Tuto možnost budete mít u nás v HistoryParku v týdnu od 19. do 25.8.2017. A během nadcházejícího víkendu 19. - 20.8.2017 Vám kouzlo dávných pletacích a spřádacích technik předvede odborná lektorka Tereza Bílková. Koho ruční práce nebaví, nemusí se bát - než se ostatní vymotají z vlny a nití, může si vyzkoušet další (archeologické) dovednosti!
Číst více
15
8/2017

Srpnová lukostřelba

Máme tu pro Vás pár momentek z víkendové lukostřelby. Opětovně děkujeme Světlaně Dankovčíkové za skvěle připravenou akční lukostřelbu a všem střelcům "ještěrek, veverek i jelenů" gratulujeme k úspěšnému lovu! Jen připomínáme, že zalovit si u nás můžete ještě do tohoto pátku...
Číst více
13
8/2017

Spící kráska:)

Hlavička z mamutoviny, objevená roku 1936 v Dolních Věstonicích I, v sobě možná ukrývá příběh skutečně žijící ženy, postižené deformací čelisti a obličeje. Naše lektorka a keramička Veronika Olbrichová pro Vás tento pravěký realistický portrét vymodelovala (děkujeme!) a Vy si jej k nám můžete přijet prohlédnout.
Číst více
9
8/2017

Prázdninová škola lukostřelby

Aneb co si na Vás profesionální lektorka lukostřelby Světlana Dankovčíková vymyslela tentokrát? Tentokrát na to půjdeme od lesa, tedy spíše od naší "rokle". Tu jsme pro Vás v průběhu prázdnin zpřístupnili a upravili ji pro výuku lukostřelby. Budete tak mít možnost vyzkoušet své střelecké umění v autentickém prostředí, a navíc cílit na 3D terče. V sobotu a v neděli 12. a 13.8.2017 Vás navíc touto dovedností provede profesionální lektorka a zdatná lukostřelkyně Světlana. Zažijte spolu s námi to opravdové prázdninové dobrodružství a užijte si i další archeologické dovednosti! Máme pro Vás otevřeno každý den od 10 do 18 hodin. Těšíme se na Vás!
Číst více
7
8/2017

Srpnový týden s podmořskou archeologií

I když se včera poněkud ochladilo, někteří návštěvníci (na vlastní nebezpečí) rozčeřili vody našeho ukázkového bazénu, aby se pocvičili v nově získané dovednosti podmořského archeologa:) A my zimomřivější jsme se zatím kochali letními výhledy a úrodou z našeho experimentálního pole. Podívejte se s námi!
Číst více
2
8/2017

Z(a)tracený Nautilus

To nejlepší léto je prý to u vody...ale jak k tomu přijdou archeologové? I ti už si poradili, vrhli se do vln a hledají poklady skryté pod hladinou. Zajímá Vás, jak probíhají podvodní vykopávky? Přijeďte spolu s námi objevit svět podmořské archeologie v termínu od 5.8. do 11.8.2017.
Číst více
1
8/2017

Výroba skleněných korálků

První dva dny prázdninového sklářského týdne provázelo příjemné počasí. Teď se sice u výroby skleněných korálků trochu více zapotíte, ale výsledek určitě stojí za to. Možnost vyzkoušet si tuto dovednost máte ještě do pátku! Všem, kteří už měli možnost si pod vedením Evy Krumbholcové výrobu korálků vyzkoušet, děkujeme za návštěvu, a přidáváme pár ilustračních snímků.
Číst více
AktualityStarší

 

Zpět nahoru