Otevírací doba pro veřejnost

Sběrači

Otevírací doba 2020:

Březen (z důvodu nařízení vlády je park dočasně uzavřen) - červen: každý víkend od 10:00 - 18:00.

Červenec - srpen: denně od 10:00 - 18:00.

Září - říjen: každý víkend od 10:00 - 17:00.

Vstupné:

Dospělí..................... 200,- Kč

Děti od 3 let............... 200,- Kč

Rodinné vstupné (4 osoby)........... 600,- Kč

Co všechno je v ceně?


V rámci vstupného si užijete celodenní zábavu pro celou rodinu (věk nehraje roli) a zároveň se dozvíte spoustu zajímavých informací o minulosti člověka. Vlastoručně si vyrobíte pravěký suvenýr, který si odnesete domů (také v ceně vstupného!). Vyzkoušíte si vlastní archeologický výzkum, zastřílíte si z luků, rozděláte si oheň, vyrobíte kamenou sekerku, nástroj z pazourku, vyřádíte se s hlínou, zkusíte si postavit dřevěný dům nebo hliněnou pec, vyrobit si nítě z vlny, vykopat "jámu na mamuta" a zjistíte, proč jsme ještě žádnou pravěkou jámu na mamuta nenašli 😊. Pokud bude extrémně hezky, můžete nám asistovat při ukázkách "bazénové" podmořské archeologie, která nabízí příjemné ochlazení v parných dnech. Veškeré hry probíhají za každého počasí - když prší, tak pod střechou 😊. U nás zkrátka za nic nedoplácíte. A pokud by Vás už archeologie nebavila, můžete si u nás zahrát třeba kroket nebo petanque na upravených hřištích. Sady ke hraní jsou u nás v rámci vstupného k zapůjčení - jak jinak, než také zdarma.

A především se Vám budou věnovat milí a ochotní průvodci (profesionální archeologové, zkušení lektoři), pro které je práce hrou. V areálu je k dispozici zdarma ohniště s dostatečnou zásobou dřeva, kde si můžete připravit výrobky veltruského mistra řeznického. Ty si můžete zakoupit v našem bistru "U mamuta" a spláchnout vychlazeným lahvovým speciálem rodinného minipivovaru ze Ctiněvsi nebo hltem dobrého jeviněvského vína.

Překrásné výhledy na horu Říp a České středohoří jsou samozřejmostí, stejně tak jako případný krátký výlet na naučnou stezku Praotce Čecha, kde se natáčely některé scény z pohádky Tři bratři.


Bistro a kiosek "U mamuta"


V rámci rychlého občerstvení u nás můžete ochutnat lokální produkci místních řezníků (případně si ji rovnou upéct na ohni), sezónně nakoupit naši vlastní zemědělskou produkci (v omezeném množství), vychutnat si dobrou kávu, případně v horkém létě zkusit domácí limonády. Najdou se u nás ale i jednoduché těstoviny a různé zákusky. Pokud si přesto budete chtít dopřát plnohodnotný oběd, rádi Vám doporučíme restauraci v blízkém okolí.


Platba v hotovosti: ANO

Platba kartou: ANO

SODEXO ActivePass: ANO

Benefit Plus: ANO 

Zpět nahoru