Co je HistoryPark? Co je v ceně? Vybavení

Co je HistoryPark?

Sběrači

Nevíte, kam o prázdninách nebo na víkend s dětmi? Pokud chcete zkusit něco jiného, než návštěvníky přeplněné dětské parky, jste v HistoryParku na správném místě! Areál nabízí chytrou zábavu pro děti všech věkových kategorií za každého počasí. Děti si nejen užijí zábavné úkoly, ale hravou formou si vyzkouší různé aktivity, díky kterým se dozví více o historii člověka. Během návštěvy se seznámí s prací archeologa a mohou si vyzkoušet odkrývání nálezů v terénu i následné zpracování archeologických nálezů. Zkusí si vyrobit pravěké nástroje nebo nádoby, práci s detektorem kovů a užijí si simulace na interaktivním pískovišti.

Mezitím si rodiče mohou odpočinout u dobré kávy z našeho bistra a kochat se výhledem na horu Říp a krásné panorama Českého středohoří. O Vaše děti se postará tým našich zkušených lektorů a Vy si mezitím můžete užívat klid přírody. Své děti budete mít přesto stále na očích a můžete je sledovat při činnostech, do kterých se kdykoliv můžete zapojit i Vy.Mezi oblíbenou zábavu dětí například patří naše obdivované 3D pískoviště, na kterém si můžou vlastnoručně vymodelovat térén krajiny, nebo dřevěný prolézací hrad, který je zároveň minibludištěm. Když bude při Vaší návštěvě teplé počasí, můžete nám asistovat při ukázkách „bazénové” podmořské archeologie, která nabízí příjemné ochlazení v parných dnech. Nemusíte mít ale strach, že by ostatní aktivity mohly být zkaženy špatným počasím. Když prší, tak veškeré hry probíhají pod střechou.


Klademe důraz na maximální bezpečnost při všech hrách a programech. Klidnou atmosféru zajišťuje velkorysý prostor, který je v HistoryParku k dispozici. Díky rozhlehlosti areálu a poloze na okraji malé obce Ledčice se u nás budete míjet s maximálně pár desítkami dalších návštěvníků. Více než dva hektary přírody a přes 400m² vnitřního prostoru zajišťuje plynulý a ničím nerušený průběh našich programů, které jsou komentovány archeology a profesionálními lektory. Přesto záleží jen na Vás, zda se necháte doprovázet lektorem, nebo si veškeré aktivity užijete pouze v úzkém okruhu Vaší rodiny a přátel. Všechny programy probíhají po celý den. Není proto třeba návštěvu plánovat na určitou hodinu, čas příjezdu i odjezdu je pouze na Vás.


Naším ambiciózním cílem je nejenom prezentovat informace o naší minulosti, ale především ukázat fascinující způsoby jejich získávání.Co všechno je v ceně?


V rámci vstupného si užijete celodenní zábavu pro celou rodinu a zároveň se dozvíte spoustu zajímavých informací o minulosti člověka. Vyzkoušíte si vlastní archeologický výzkum a vlastnoručně si vyrobíte pravěký suvenýr, který si odnesete domů na památku. Zastřílíte si z luků, rozděláte oheň, vyrobíte kamennou sekerku nebo také nástroj z pazourku. Zkusíte si postavit dřevěný dům či hliněnou pec, vyrobit si nitě z vlny, vykopat „jámu na mamuta" a zjistíte, proč jsme ještě žádnou pravěkou jámu na mamuta nenašli. Náš program je skutečně koncipován pro všechny členy rodiny nehledě na věk. U nás si zábavu užije každý. Po celou dobu se Vám budou věnovat naši milí a ochotní průvodci, pro které je práce hrou. Pokud by Vás už archeologie ovšem nebavila, můžete si u nás zahrát třeba kroket nebo pétanque na upravených hřištích. Sady ke hraní jsou u nás v rámci vstupného k zapůjčení zdarma.


V areálu je také zdarma k dispozici ohniště s dostatečnou zásobou dřeva, kde si můžete připravit masové výrobky veltruského mistra řeznického. Tyto lokální delikatesy místních řezníků si můžete zakoupit v našem bistru U mamuta a spláchnout vychlazeným lahvovým speciálem rodinného minipivovaru ze Ctiněvsi. Překrásné výhledy na horu Říp a České středohoří jsou samozřejmostí, stejně tak jako případný krátký výlet na naučnou stezku Praotce Čecha, kde se natáčely některé scény z pohádky Tři bratři.Vybavení


HistoryPark funguje bez dotací, takže nejsme mnohamiliónový zábavní park, ale přesto máme moderní, čisté a příjemné zázemí připravené pro Vás a Vaše děti. Areál má velkou rozlohu, takže je zde dostatečně velký prostor k procházení, proběhnutí. Kolem je krásný výhled na podřipskou krajinu. V areálu je také vnitřní i venkovní posezení. V případě deště máme zastřešený prostor. Součástí objektu jsou samozřejmě také toalety.

Celý areál má bezbariérový přístup, což se týká i toalet.

Pro maminky těch nejmenších máme k dispozici přebalovací pult a mikrovlnnou troubu pro ohřev kojeneckých výživ a mlék. Najdete u nás i pískoviště, na kterém se Vaše děťátko zabaví.


Když Vás přepadne mlsná, můžete se občerstvit v našem bistru U mamuta. V rámci rychlého občerstvení u nás můžete sezónně nakoupit naši vlastní zemědělskou produkci (v omezeném množství), vychutnat si dobrou kávu, případně v horkém létě zkusit domácí limonády. Najdou se u nás ale i jednoduché těstoviny a různé zákusky. Pokud si přesto budete chtít dopřát plnohodnotný oběd, rádi Vám doporučíme restauraci v blízkém okolí.


Součástí areálu je i uzamykatelný prostor pro Vaše kolo nebo zavazadlo.

V areálu máme také menší farmu se zvířátky. Můžete nakrmit naše slepičky a ovečky, některé se nechají i pohladit.

Pokud dorazíte s Vaším věrným čtyřnohým přítelem, najde se u nás i miska na vodu, ovšem prosíme Vás, abyste pro jistotu měli na Vašeho pejska vodítko a náhubek.


 

Zpět nahoru