o čem to je...

Sběrači

Nevíte, kam o prázdninách nebo na víkend s dětmi? Pokud chcete zkusit něco jiného, než návštěvníky přeplněné dětské parky, jste v HistoryParku na správném místě. Areál nabízí chytrou zábavu pro děti všech věkových kategorií a za každého počasí. Fungujeme bez dotací, takže nečekejte mnohamiliónový zábavní park, přesto máme moderní a čisté zázemí pro Vaše děti.

Chcete si jako rodiče odpočinout u dobré kávy a kochat se výhledem na horu Říp a panorama Českého středohoří? Těžko najdete lepší místo. O Vaše děti se postará tým našich lektorů. Přesto je budete mít stále na očích a sledovat je při činnostech, do kterých se kdykoli můžete zapojit i Vy. Klademe totiž důraz na maximální bezpečnost při všech hrách a programech. Klidnou atmosféru zajišťuje velkorysý prostor, který je v HistoryParku k dispozici. Více než dva hektary přírody a přes 400m² vnitřního prostoru zajišťuje plynulý průběh našich programů, které probíhají po celý den. Není proto třeba návštěvu plánovat na určitou hodinu, čas příjezdu i odjezdu je pouze na Vás.


Co všechno je v ceně?


V rámci vstupného si užijete celodenní zábavu pro celou rodinu (věk nehraje roli) a zároveň se dozvíte spoustu zajímavých informací o minulosti člověka. Vlastnoručně si vyrobíte pravěký suvenýr, který si odnesete domů (také v ceně vstupného!). Vyzkoušíte si vlastní archeologický výzkum, zastřílíte si z luků, rozděláte si oheň, vyrobíte kamennou sekerku, nástroj z pazourku, vyřádíte se s hlínou, zkusíte si postavit dřevěný dům nebo hliněnou pec, vyrobit si nitě z vlny, vykopat "jámu na mamuta" a zjistíte, proč jsme ještě žádnou pravěkou jámu na mamuta nenašli 😊. Pokud bude extrémně hezky, můžete nám asistovat při ukázkách "bazénové" podmořské archeologie, která nabízí příjemné ochlazení v parných dnech. Veškeré hry probíhají za každého počasí - když prší, tak pod střechou 😊. U nás zkrátka za nic nedoplácíte. A pokud by Vás už archeologie nebavila, můžete si u nás zahrát třeba kroket nebo pétanque na upravených hřištích. Sady ke hraní jsou u nás v rámci vstupného k zapůjčení - jak jinak, než také zdarma.

A především se Vám budou věnovat milí a ochotní průvodci (profesionální archeologové, zkušení lektoři), pro které je práce hrou. V areálu je k dispozici zdarma ohniště s dostatečnou zásobou dřeva, kde si můžete připravit výrobky veltruského mistra řeznického. Ty si můžete zakoupit v našem bistru "U mamuta" a spláchnout vychlazeným lahvovým speciálem rodinného minipivovaru ze Ctiněvsi.

Překrásné výhledy na horu Říp a České středohoří jsou samozřejmostí, stejně tak jako případný krátký výlet na naučnou stezku Praotce Čecha, kde se natáčely některé scény z pohádky Tři bratři.


U nás fronty a zástupy návštěvníků nečekejte!😊


Nejsme masově navštěvovaný zábavní park a budete se u nás míjet s maximálně pár desítkami dalších návštěvníků. Proč to tak je? Areál je dostatečně rozlehlý a díky jeho poloze na okraji malé obce Ledčice u nás začíná typická klidná středočeská krajina remízků, roklí, lesíků a polí.

Všechny programy jsou komentovány archeology a profesionálními lektory. Přesto záleží jen na Vás, zda se necháte doprovázet lektorem, nebo si veškeré aktivity užijete pouze v úzkém okruhu Vaší rodiny a přátel.

V rámci rychlého občerstvení u nás můžete sezónně nakoupit naši vlastní zemědělskou produkci (v omezeném množství), vychutnat si dobrou kávu, případně v horkém létě zkusit domácí limonády. Najdou se u nás ale i jednoduché těstoviny a různé zákusky. Pokud si přesto budete chtít dopřát plnohodnotný oběd, rádi Vám doporučíme restauraci v blízkém okolí.


Vybavení


Aneb, na co se často ptáte, a co pro Vás vždycky máme:

- toalety😊

- občerstvení

- bezbariérový přístup i WC

- dřevěné „bludiště“ pro nejmenší

- zastřešený prostor pro případ deště

- velký prostor k procházení, proběhnutí

- velký výhled na podřipskou krajinu

- ohniště

- venkovní posezení

- vnitřní posezení

- mikrovlnnou troubu pro ohřev kojeneckých výživ a mlék

- přebalovací pult

- uzamykatelný prostor pro Vaše kolo/zavazadlo

- najde se i miska pro Vašeho psa (pokud dorazí pro jistotu vybaven vodítkem a náhubkem)

- ochotný personál


Zážitky


Aneb, co získáte, než odjedete:

- suvenýr nebo artefakt na památku

- spoustu zálesácké inspirace

- umazané ruce od hlíny

- tipy na venkovní hry

- chuť přijet zase znovu😊 

Zpět nahoru