Informace pro veřejnost

Kam na výlet s dětmi?

Nevíte, kam o prázdninách, svátcích nebo na víkend s dětmi? Pokud chcete zkusit něco jiného, než návštěvníky přeplněné dětské parky, jste v HistoryParku na správném místě! Areál archeoparku nabízí od jara do podzimu chytrou zábavu pro děti všech věkových kategorií za každého počasí.

Děti si nejen užijí zábavné úkoly, ale hravou formou si vyzkouší různé aktivity, díky kterým se dozví více o historii člověka. Během návštěvy se seznámí s prací archeologa a mohou si vyzkoušet:

 • odkrývání nálezů v terénu
 • zpracování archeologických nálezů
 • výrobu pravěkých nástrojů a nádob
 • práci s detektorem kovů
 • simulaci na interaktivním pískovišti
 • do činností se mohou zapojit i rodiče!

Rodiče si mezitím mohou vychutnat dobrou kávu a něco sladkého z našeho bistra a kochat se výhledem na horu Říp. O Vás i Vaše děti se postará tým našich zkušených lektorů. Velkorysý prostor areálu dovoluje objevovat i užívat si přírody. Své děti budete mít stále na očích a do všech nabízených činností se můžete zapojit společně.

Otevírací doba

 • sezóna 2022: ukončena, děkujeme za Vaši přízeň
 • sezóna 2023: červen a září pouze víkendy od 10:00 do 17:00, v pracovní dny zavřeno
 • prázdniny 2023: červenec a srpen denně 10:00 - 17:00

Vstupné - lektorovaný program

 • Lektorovaný program (cca 3 hodiny) + celodenní vstup do areálu
 • Dospělí: 180Kč
 • Děti od 3 let: 180Kč
 • Rodinné vstupné (4 osoby): 650Kč
 • Platba kartou možná

 • V ceně vstupenky je mimo lektorovaného programu také dětské hřiště, zapůjčení sady na kroket nebo petanque, uložení kol, posezení
 • Vstupné do areálu bez lektora (určeno pro seniory a ZTP)

  • Osoba: 100Kč
  • Platba kartou možná

  Svou návštěvu u nás si můžete také rezervovat:


  Co u nás zažijete

  V rámci vstupného si užijete celodenní zábavu pro celou rodinu a zároveň se dozvíte spoustu zajímavých informací o minulosti člověka. Vyzkoušíte si vlastní archeologický výzkum a vlastnoručně si vyrobíte pravěký suvenýr, který si odnesete domů na památku.

  Zastřílíte si z luků, rozděláte oheň, vyrobíte kamennou sekerku nebo také nástroj z pazourku. Zkusíte si postavit dřevěný dům či hliněnou pec, vyrobit si nitě z vlny, vykopat „jámu na mamuta" a zjistíte, proč jsme ještě žádnou pravěkou jámu na mamuta nenašli.

  • Pro všechny členy rodiny nehledě na věk
  • Zvířátka - ovce a slepice
  • Milí a ochotní průvodci
  • Občerstvení v našem bistru U mamuta
  • Pískoviště, hrady, hřiště na kroket a pétanque

  Překrásné výhledy na horu Říp a České středohoří jsou samozřejmostí, stejně tak jako případný krátký výlet na naučnou stezku Praotce Čecha, kde se natáčely některé scény z pohádky Tři bratři.

  Vybavení

  HistoryPark nabízí moderní, čisté a příjemné zázemí připravené pro Vás a Vaše děti. Areál má velkou rozlohu, takže je zde dostatečně velký prostor k procházení, proběhnutí.

  • Vnitřní i venkovní posezení
  • Bezbariérový přístup po celém areálu
  • Toalety, pro nejmenší i přebalovací pult a mikrovlnná trouba
  • Farma se zvířátky
  • Ohniště

  Když Vás přepadne mlsná, můžete se občerstvit v našem bistru U mamuta. V rámci rychlého občerstvení u nás můžete sezónně nakoupit naši vlastní zemědělskou produkci (v omezeném množství), vychutnat si dobrou kávu, případně v horkém létě zkusit domácí limonády. Najdou se u nás ale i jednoduché těstoviny a různé zákusky. Pokud si přesto budete chtít dopřát plnohodnotný oběd, rádi Vám doporučíme restauraci v blízkém okolí.

  Součástí areálu je i uzamykatelný prostor pro Vaše kolo nebo zavazadlo.

  V areálu máme také menší farmu se zvířátky. Můžete nakrmit naše slepičky a ovečky, některé se nechají i pohladit.

  Pokud dorazíte s Vaším věrným čtyřnohým přítelem, najde se u nás i miska na vodu, ovšem prosíme Vás, abyste pro jistotu měli na Vašeho pejska vodítko a náhubek.

  3D pískoviště

  Mezi oblíbenou zábavu dětí například patří naše obdivované 3D pískoviště, na kterém si můžou vlastnoručně vymodelovat térén krajiny, nebo dřevěný prolézací hrad, který je zároveň minibludištěm. Když bude při Vaší návštěvě teplé počasí, můžete nám asistovat při ukázkách „bazénové” podmořské archeologie, která nabízí příjemné ochlazení v parných dnech. Nemusíte mít ale strach, že by ostatní aktivity mohly být zkaženy špatným počasím. Když prší, tak veškeré hry probíhají pod střechou.

  Klademe důraz na maximální bezpečnost při všech hrách a programech. Klidnou atmosféru zajišťuje velkorysý prostor, který je v HistoryParku k dispozici. Díky rozlehlosti areálu a poloze na okraji malé obce Ledčice se u nás budete míjet s maximálně pár desítkami dalších návštěvníků. Více než dva hektary přírody a přes 400m² vnitřního prostoru zajišťuje plynulý a ničím nerušený průběh našich programů, které jsou komentovány archeology a profesionálními lektory. Přesto záleží jen na Vás, zda se necháte doprovázet lektorem, nebo si veškeré aktivity užijete pouze v úzkém okruhu Vaší rodiny a přátel. Všechny programy probíhají po celý den. Není proto třeba návštěvu plánovat na určitou hodinu, čas příjezdu i odjezdu je pouze na Vás.

  Naším ambiciózním cílem je nejenom prezentovat informace o naší minulosti, ale především ukázat fascinující způsoby jejich získávání.

  Bistro „U mamuta”, obchůdek se suvenýry

  V rámci rychlého občerstvení u nás můžete ochutnat lokální produkci místních řezníků (případně si ji rovnou upéct na ohni), sezónně nakoupit naši vlastní zemědělskou produkci (v omezeném množství), vychutnat si dobrou kávu, případně v horkém létě zkusit domácí limonády. Najdou se u nás ale i jednoduché těstoviny a různé zákusky. Pokud si přesto budete chtít dopřát plnohodnotný oběd, rádi Vám doporučíme restauraci v blízkém okolí.

  V bistru se také nachází obchůdek se suvenýry. Zakoupit tu můžete upomínkové předměty, anebo repliky nástrojů používaných lidmi v pravěku a středověku.

  Platba se u nás dá provést v hotovosti i kartou. Můžete u nás využít i Sodexo ActivePass a Benefit Plus

  Ledčický šíp

  Léto v HistoryParku startuje jako už tradičně velkou akcí věnovanou (nejen) lukostřeleckému umění! Během posledního předprázdninového víkendu máte možnost si v našem areálu vyzkoušet speciální lektorovaný program: zastřílíte si postaru, stanete se lučištníkem a vyzkoušíte svou odvahu na lovecké stezce z pravěku. Prohlédnete si historické střelné zbraně a sami si vystřelíte z trebuchetu nebo katapultu na stanovišti bitevních strojů. Programem Vás provázejí kostýmovaní lektoři z týmu lucistnice.cz, kteří dotvářejí tu pravou atmosféru, a rádi zodpoví všechny Vaše otázky. Na památku si můžete zakoupit tematické suvenýry. Občerstvení po celý víkend zajišťuje naše bistro U mamuta.

  Historické řemeslné trhy

  Historické řemeslné trhy v HistoryParku Ledčice jsou ojedinělou akcí, která se zaměřuje na poznání původních řemesel od pravěku až do současnosti. Výrobky a produkty si návštěvníci mohou přímo na místě nejen koupit, ale hlavně se zapojit do jejich výroby! V ceně vstupenky jsou dílny pro děti i dospělé, divadelní představení, hudební vystoupení, ukázky řemesel i dětské hřiště. Obvykle se můžete těšit na řemeslné výrobky z rukou opravdových profesionálů, na ukázky původních řemesel, na originální repliky a také na výběr těch nejlepších regionálních dobrot...A aby to byl trh, jak se patří, nechybí ani divadlo pro děti nebo živé vystoupení kapely.

  Zpracovává se dřevo, sklo, proutí, kámen, železo i stříbro, tká se i točí na hrnčířském kruhu. Velkým lákadlem je velká kamenická dílna. Vyzkoušet si obvykle můžete i řemeslo perníkářské, voskařské nebo asistovat při výrobě sýrů i ochutnat vybrané sladké i slané regionální speciality! To vše bude rozmístěno na dvouhektarové ploše našeho venkovního areálu, a to tak, aby vám zážitek nezkazilo ani případné deštivé počasí.

  Termíny akcí, program i fotky z předchozích ročníků najdete na našem Facebooku!   

  Zpět nahoru